Достапни линкови

logo-print

Нападнат индиски конзулат во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека три вооружени лица го нападнале индискиот конзулат во западната провинција Херат.

Полицијата информираше дека двајцата напаѓачи се убиени од авганистанските безбедносни сили накратко откако почнал нападот додека третиот продолжил да се пресметува со нив. Сите вработени во конзулатот се безбедни.

Ниту една група засега не ја презема одговорноста на нападот.
XS
SM
MD
LG