Достапни линкови

logo-print

Ахмети се сретна со грчкиот амбасадор Лалакос


Грчкиот амбасадор во Македонија Харис Лалакос за вереме на неговата денешна средба во Тетово со лидерот на ДУИ Али Ахмети, како што се наведува во соопштението на оваа партија, изјавил дека во Грција има готовност да се интензивираат разговорите за постигнување компромис со Македонија во рамките на процесот што се води во Обединетите нации. Ахмети пак, како што е наведено, ја подвлекол готовноста на ДУИ за директен придонес кон постигнување компромисно решение.
XS
SM
MD
LG