Достапни линкови

logo-print

Црна Гора го одбележува Денот на независноста


Црна Гора денеска го одбележува Денот на назависноста, 21 мај 2006 година, кога на референдум ја возобнови својата државна самостојност. Собранието на Црна Гора претходно усвои Закон за референдум, кој беше договорен со препорака на Европската унија. Свечениот прием по повод Денот на независноста денеска ќе биде одржан во Подгорица.
XS
SM
MD
LG