Достапни линкови

logo-print

Првиот човек на НАТО Расмусен во БиХ


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен денеска ќе ја посети БиХ, каде што со официјалните претставници на земјата ќе разговара за модалитетите на помош од Алијансата за поплавените подрачја. Посетата на Расмусен се случува пред крајот на неговиот петгодишен мандат на чело на НАТО, а ова ќе биде негова втора посета на БиХ.
Функцијата на Расмусен како генерален секретар на НАТО во октомври ќе ја преземе поранешниот норвешки премиер Јенс Столтенберг.
XS
SM
MD
LG