Достапни линкови

Два воза се судрија во Русија


Воз во железничката станица во Штип во 1923 година

Воз во железничката станица во Штип во 1923 година

Југозападно од Москва се судриле патнички и товарен мост, јави Итар тасс.. Интерфакс, повикувајки се на министерството за внатрешни работи, јави дека се верува оти 4 луѓе загинале а 15 се повредени. Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG