Достапни линкови

logo-print

Јацењук најави нови безбедносни мерки за изборите


Арсениј Јацењук

Арсениј Јацењук

Украинскиот премиер Арсениј Јацењук најави сили за брза интервенција кои би требало да реагираат на секоја провокација за нарушување на претседателските избори закажани за 25 овој месец. Обидите на терористите во Доњецк и Луганск да ги спречат изборите се осудени на неуспех, изјави тој наведувајќи дека специјалните контролни сили ќе имаат овластувања да спречат секаков вид нарушување на гласањето.
XS
SM
MD
LG