Достапни линкови

logo-print

Приведени 18 луѓе во Турција во врска со трагедијата во рудникот


Турската полиција привела 18 лица меѓу кои и луѓе на извршни позиции во компаниата сопственик на рудникот во Сома во рамки на истрага за трагедијата во која загинаа 301 човек.

Спасувачката операција во рудникот заврши вчера откако беа извадени тела на двајца рудари.

Трагедијата се случи во минатата недела во рудник во близина на Сома, во западна Турција
XS
SM
MD
LG