Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Каиро


Во експлозија на бомба во Каиро повредени се четири лица кои присуствувале на митингот за подршка на Абдела Фатх ал Сиси кој е фаворит на претседателските избори.
Безбедносните власти објавија дека двајца полицајци биле меѓу повредените во нападот.
Сиси, не бил присутен кога се случила експлозијата.
На гласањето што треба да се одржи од 26 до 27 мај се очекува Сиси да го победи неговиот единствен ривал, левичарскиот политичар Хамден Сабахи.
XS
SM
MD
LG