Достапни линкови

logo-print

Москва не дозволи геј парада за подршка на Кончита Вурст


Властите на Москва го отфрлија барањето на геј активистите да се одржат марш во знак на подршка на Кончита Вурст која како жена со брада и преставник на Австрија победи на Евровизија 2014 во Копенхаген на 10 мај.
Активистите го планираа маршот за 27 мај, на 21-годишнината од декриминализација на хомосексуални односи во Русија.
XS
SM
MD
LG