Достапни линкови

logo-print

Адеми на министерски состанок во Атина


министерот за животна средина Абдулаким Адеми

министерот за животна средина Абдулаким Адеми

Делегација предводена од министерот за животна средина и просторно планирање Абдилаќим Адеми денеска и утре ќе учествува на неформален состанок на министрите за животна средина на ЕУ што ќе се одржи во Атина.
На состанокот ќе бидат разменети мислења за подготовките за наредната министерска сесија која ќе се одржи во Бон на 5 и 6 јуни, како и за механизмот од Кјото.
XS
SM
MD
LG