Достапни линкови

logo-print

Во Индија денеска финале на парламентарните избори


Милиони индијци денеска гласаат на финалниот ден во најбројната демократска земја во светот.

Станува збор за фазно гласање на 814 милиони регистрирани избирачи.

Проценките се дека ќе победи опозиционата хинду партија – Џаната која ветуваше силен економски развој на Индија.
XS
SM
MD
LG