Достапни линкови

logo-print

Инаугурација на претседателот Иванов


Собранието на РМ денеска ќе одржи седница на која претседателот Ѓорѓе Иванов ќе даде свечена изјава. Веднаш потоа како што соопштуваат од Кабинетот на Претседателот ќе се одржи свечена церемонија по повод инаугурацијата на Претседателот.
На свеченоста ќе присуствуваат граѓани на Република Македонија, кои по свечената церемонија, ќе бидат примени од страна на претседателот Иванов, соопштува Кабинетот.
XS
SM
MD
LG