Достапни линкови

logo-print

Петнаесет мртви во сообраќајна несреќа во Дубаи


Во сообраќајна несреќа во Дубаи загинале 15 работници од Азија, пренесуваат државните медиуми. Работниците загинале кога автобусот во кој биле, удрил во камиот на проширувањето од автопатот. Во несреќата се повредени 13 лица. Магазинот Национал пренесува дека најмалку девет работници се од Индија, а четири од Бангладеш.
XS
SM
MD
LG