Достапни линкови

logo-print

Осумнаесет мртви при уривање на ѕид во КинаДржавните медиуми во Кина соопштија дека 18 луѓе загинале, а тројца биле повредени, кога се урнал ѕид. Трагедијата се случила во источниот град Кингдао во близина на фабрика за рециклирање. Според Канцеларијата за информации на Владата во Кингдао, колапсот на ѕидот урнал една од куќите за работници во која имало 40 луѓе. Властите ги испитуваат причината за несреќата. Источниот крајбрежен регион е преплавен од обилните врнежи во последните неколку дена.
XS
SM
MD
LG