Достапни линкови

logo-print

Сончево време со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од шест до 11, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до девет и со дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG