Достапни линкови

logo-print

Во Украина воздржано за Денот на победата над фашизмот


Луханск, 09.05.2014

Луханск, 09.05.2014

Денот на победата над фашизмот во Украина се одбележува воздржано бидејки властите препорачуваа да нема јавни собирања поради страхувањата од можни судири меѓу про-руски активисти и подржувачи на единствена Украина. Граѓаните го одбележуваат овој ден неформално, а воените ветерани од Втората светска војна положуваа цвекиња на спомениците во чест на победата над фашизмот.
XS
SM
MD
LG