Достапни линкови

logo-print

Берлускони од денеска принудно ќе им помага на болни од Алцхајмер


Бившиот италијански премиер Силвио Берлускони денеска пристигна во институцијата за болните од Алцхајмерова болест, во близина на Милано, каде што ја отслужува едно-годишната казна со општествено корисна работа, поради пресудата за даночно затајување. На пристигнувањето, пред усановата се собраа синдикалци кои извикуваа слогани дека Берлускони треба да оди во затвор.
XS
SM
MD
LG