Достапни линкови

logo-print

Отфрлен предлогот на Путин


Проруските сепаратисти едногласно гласале за одржување референдум за независност на источна Украина на 11 мај. Народниот совет го поддржа датумот за одржување на рефендумот, изјави денеска лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк Денис Пушилин по вчерашниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин за одлагање на референдумот.
XS
SM
MD
LG