Достапни линкови

logo-print

Обама со нови мерки против Русија


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама планира да ја укина можноста на Русија да ги користи трговските бенефиции од програмата која им помага на земјите во развој. Одлуката на Обама доаѓа откако Вашингтон бара начини да ја казни Русија за ситуацијата во Крим и нејзината улога во дестабилизација на источниот и јужниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG