Достапни линкови

logo-print

САД со тренинзи на елитни ирачки војници во Јордан


Ирачки војници

Ирачки војници

САД наводно се подготвуваат да продолжат со програмата за обука на елитните ирачки војници во Јордан со цел да ја зајакнат поддршката на ирачките власти против исламските милитанти. Пентагон соопшти дека мал број на американски војници се очекува да земат учество во тренингот на ирачките контраразузнавачки трупи на почетокот на јули.
XS
SM
MD
LG