Достапни линкови

logo-print

Киргистан бара одложување на пристапот кон Царинската Унија со Русија


Премиерот на Киргистан Јомарт Оторбаев изјави дека неговата влада се обидува да го одложи за една година влезот во Царинската унија предводена од Русија.
Тој е во Москва на разговори со за можноста за одложување на приспаот на Киргистан, бидејки земјата се уште не била подготвена.
Во Царинската Унија се Русија, Казахстан и Белорусија.
XS
SM
MD
LG