Достапни линкови

logo-print

Швајцарија ги замрзна сметките на Јанукович


Олександар Јанукович

Олександар Јанукович

Швајцарското обвинителство нареди замрзнување на банкарските сметки со околу 140 милиони евра на поранешниот украински претседател Виктор Јанукович, неговиот син Олександар и неговите блиски соработници, пренесуваат медиумите во Швајцарија. Се проценува дека Олександар Јанукович поседувал погатство во вредност од над 500 милиони долари, а во Женева имал претпријатие, специјализирано за продажба на украински јаглен.
XS
SM
MD
LG