Достапни линкови

logo-print

Штефан Филе во Белград


Штефан Филе

Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска ќе престојува во посета на Србија на разговори со највисоките функционери на таа земја. Филе ќе се сретне со претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Александар Вучиќ, шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ, претседателот на парламентот Маја Гојковиќ, како и со шефовите на пратеничките групи во Собранието. Филе пристигнува само неколку дена по престојот во Белград на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG