Достапни линкови

logo-print

Во Москва паради за Први Мај


Десетици илјади луѓе учествуваат на парадата по повод Први Мај во главниот град на Русија, Москва.

За прв пат од распадот на Советскиот Сојуз во 1991 година, парадата за Први Мај е организирана од страна на Руската Федерација на Независни Синдикати на Црвениот плоштад во Москва.

Поворката е предводена од градоначалникот на Москва, Сергеј Собијанин.
Помали паради за Први Мај се организирани од страна на политичките партии и невладини организации во различни делови на Москва.
XS
SM
MD
LG