Достапни линкови

logo-print

Новинарите мора сами да се изборат за своите права


Со потпретседателот на Меѓународната федерација на новинари, Јасмина Поповиќ поразговаравме за условите во кои работат македонските новинари, како да се подобри влијанието на синдикатот и како да се отстрани притисокот од власта врз медиумите.

XS
SM
MD
LG