Достапни линкови

logo-print

Башар Ал Асад се кандидирал за трет претседателски мандат


Сиријскиот претседател Башар Ал Асад и формално се кандидира за трет мандат на претседателските избори што се закажани за во јуни. Ова го соопшти денеска претседателот на сиријскиот парламент. Асад испратил писмо до уставниот суд во кое се кандидира за претседател и изразува надеж дека парламентот ќе му ја одобри кандидатурата.
XS
SM
MD
LG