Достапни линкови

logo-print

Десетици жртви од торнада во САД


Најмалку 16 луѓе настрадале во силното торнадо што ги зафати јужните делови на Соединетите Држави. Огрормно торнадо помина низ неколку предградија на градот Литл Рок во Арканзас во изминатата ноќ, а друго торнадо ја зафати северо-источна Оклахома. Градоначалникот на градот Велониа во Арканзас изјави дека градот е речис срамнет со земја и оти владее хаос.
XS
SM
MD
LG