Достапни линкови

logo-print

Обама во посета на ФилипиниАмериканскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе ги посети Филипините, кои се неговата последна дестинација за време на азиската турнеја за поддршка на сојузниците на Вашингтон од регионот. Во Манила, Обама ќе се сретне со претседателот на земјата. Неговата посета доаѓа откако двете земји потпишаа нов одбрамбен договор со кој се доволува ротација на американските трупи и бродови низ земјата.
XS
SM
MD
LG