Достапни линкови

logo-print

Продолжува потрагата по исчезнатите во Јужна Кореја


Потрагата по исчезнатите патници од бродската катастрофа во Јужна Кореја влезе во втората недела.

Над 150 луѓе се уште се водат за исчезнати, а најмалку 146 луѓе се загинати досега.

Официјален претставник на владата изјави дека потрагата станува се потешка, бидејќи нуркачите мора да се пробиваат низ ѕидовите на кабините за да дојдат до телата на настраданите.

Повеќето од жртвите се ученици на едно средно училиште во близина на Сеул.
XS
SM
MD
LG