Достапни линкови

logo-print

Грција влегува во кампања за европските избори


An actor performs at central Syntagma metro station in Athens

An actor performs at central Syntagma metro station in Athens

Во Грција денеска почнува кампањата за европските избори, што се закажани на 25 мај.

Лидерот на опозиционата радикална левица СИРИЗА, Алексис Ципрас изјави дека владејачката коалиција ќе ги изгуби европските избори и ќе биде принудена да распише предвремени парламентарни избори.

Една недела пред евроизборите, на 18 мај во Грција се одржуваат локални избори.
XS
SM
MD
LG