Достапни линкови

logo-print

Бајден во Киев со подршка за раководството на Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден, денеска во Киев ќе ја искаже американската подршка за украинското раководство во кризата со Русија. Бајден се очекува да соопшти и пакет техничка помош за Украина, фокусиран врз енергијата и економијата. Во меѓувреме, Соединетите Држави и Русија меѓусебно се обвинуваат за прекршување на мировниот договор од Женева.
XS
SM
MD
LG