Достапни линкови

logo-print

Папата со молитва за мир во Украина


Папата Францис повика за крај на насилствата во Украина во своето обраќање во Ватикан по повод христијанскиот празник Велигден. Во рамки на молитвата Папата побара Господ да „ги олесни и инспирира иницијативите кои ќе го промовираат мирот во Украина“. Тој исто така побара од насобраните верници да се молат за мир во Ирак, Јужен Судан и за мир меѓу Палестинците и Израелците.
XS
SM
MD
LG