Достапни линкови

logo-print

Над триесетмина загинати во сообраќајка во Пакистан


Десетици загинаа во судир на патнички автобус со камион во југот на Пакистан. Инцидентот се случил во провинцијата Синдх. Надлежните се уште ги утврдуваат причините за сообраќајката. Најмалку 36 лица загинале додека дваесетмина се повредени.
XS
SM
MD
LG