Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Ирак во пресрет на изборите


Бомбаш самоубиец детонирал експлозивна направа во универзитет во северниот дел на Багдад. Најмалку тројца загинале во експлозијата а неколкумина се повредени. Медиумите јавуваат дека двајца бомбаши се обиделе да влезат во дворот на универзитеот но еден од нив бил застрелан од обезбедувањето. Во друг инцидент денеска, најмалку седуммина загинале во експлозија на бомба во градот Самавах. Нападите се случуваат во пресрет на парламентарните избори во земјата кои се закажани на 30 април.
XS
SM
MD
LG