Достапни линкови

logo-print

Времето денеска претежно сончево


Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди. Околу пладне ќе има услови за слаб локален краткотраен дожд. Ќе биде значително потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од шест до 21 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG