Достапни линкови

logo-print

Русија нуди подршка за Украина


Русија се заложи за “широка подршка” за Украина, додавајки дека судбината на земјата лежи во рацете на украинскиот народ. Во соопштението на руското министерство за надворешни работи се наведува дека “решавањето на внатрешно-политичката криза зависи од Украинците и нивната соработка со специјалните мисии за мониторинг” на ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG