Достапни линкови

logo-print

Расте бројот на настрадани во лавината на Монт Еверест


Најмалку тринаесетмина настрадале во лавина на Монт Еверест, највисоката планина во светот. Станува збор за еден од најтрагичните инциденти на планината. Загинатите се туристички водичи. Уште тројца се водат за исчезнати а неколкумина се повредени.
XS
SM
MD
LG