Достапни линкови

logo-print

Седумнаесет турски војници повредени на воена вежба


Илустрација.

Илустрација.

Седумнаесет турски војници беа повредени во експлозија за време на вежби во воена база во округот Чанаккале, во Северозападна Турција. Инцидентот, во кој експлодирала тенковска граната, се случил синоќа. Повредените се примени во болница. Ниту еден од повредените не е во животна опасност. Воената команда ги истражува причините за инцидентот.
XS
SM
MD
LG