Достапни линкови

logo-print

Штрајкови во Грција


Проблеми во железничкиот сообраќај во Грција се очекува да се појават од утре до понеделник, поради штрајкови. Нив ги организира грчкиот оператор ТРЕНОСЕ, во знак на протест против приватизацијата на железниците, јавија грчки медиуми. Поради штрајковите, компанијата ТРЕНОСЕ откажа многу од возните дестинации.
XS
SM
MD
LG