Достапни линкови

logo-print

Петмина загинати во самоубиствени бомбашки напади во Ирак


Властите во немирната провинција Анбар во Ирак соопштија дека најмалку пет лица се убиени во два напади извршени од бомбаши самоубијци на контролни пунктови пред владини згради во градот Рамади. Меѓу загинатите има војник и полицаец. Безбедносните сили и сојузничките племиња во провинцијата Анбар се обидуваат да ги поразат сунитските милитанти кои ја зазедоа Фалуџа и делови од Рамади околу Нова година.
XS
SM
MD
LG