Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан киднапиран заменик министер


Авганистанската полиција соопшти дека заменик министерот за јавни работи Ахмад Шах Вахид денеска во Кабул бил киднапиран од непознати вооружени луѓе. Во нападот, како што се прецизира, бил ранет неговиот возач, по што заменик министерот бил префрлен во друго возило. Се уште не е познато кој е одговорен за киднапирањето. Претставник на талибанците отфрли секаква врска со денешниот инцидент.
XS
SM
MD
LG