Достапни линкови

logo-print

Една година од нападите на бостонскиот маратон


Американскиот град Бостон денеска одбележува една година од бомбардирањето на маратон во градот. Три лица загинаа, а повеќе од 260 беа повредени кога експлодира бомби пред целната линија за време на маратонот. Американскиот претседател Барак Обама ја одбележа годишнината од бомбардирањето со една минута молк во Белата куќа.

Високи политички личности ќе учествуваат на коморацијата во чест на жртвите на нападите.
XS
SM
MD
LG