Достапни линкови

logo-print

Нов земјотрес во Никарагва


Земјотрес со магнитуда од од 6,6 степени ја погодил Никарагва во петокот,соопшти Американскиот геолошки институт. Никарагва во четвртокот ја погоди земјотрес со мангнитуда од 6,1 степен во кој беа повредени 200 луѓе и оштетени повеќе од 300 куќи а најмалку 20 се уништени. Засега нема информации за штети или жртви во новиот земјотрес.
XS
SM
MD
LG