Достапни линкови

logo-print

Вооружени лица влегле во полициска станица во Украина


Неколку вооружени лица денеска ја превземале контролата врз полицијата во источниот град на Украина Слованск. Министерот за внатрешни работи Арсен Aваков на Фејсбук наведе дека лицата кои ја запоседнале полициската станица биле облечени во маскирни униформи. Тој рече дека одговорот ќе биде тежок и дополни дека има разлика меѓу демонстранти и терористи.Слованск е околу 100 километри северно од Донецк и има население од околу 130.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG