Достапни линкови

logo-print

Романија бара НАТО да интервенира за одржување на безбедноста


Романија бара од НАТО да ги распредели своите сили во Источна Европа со цел да се спречи проширување на украинската криза. Романскиот министер за надворешни работи Титус Корлатеан рече дека Романија има конкретни барања за ангажирање на воздушна и копннена одбрана на Алијансата. Министерот додаде дека регионот околу црното море мора да биде врвен приоритет за НАТО.
XS
SM
MD
LG