Достапни линкови

logo-print

Експлодира бомба пред централната банка на Грција во Атина


Автомобил бомба изутринава експлодирал пред седиштетo на Централната Банка на Грција во центарот на Атина, предизвикувајќи штета но без повредени, соопшти полицијата. Експлозијата се случила околу 3.55 по локално време во возило паркирано на тротоарот пред седиштето на централната банка, која се наоѓа пред канцеларијата на грчките меѓународни кредитори од ЕУ, Европската централна банка и ММФ, наведува полицијата. Во експлозијата нема повредени а штетата сеуште се проценува.
XS
SM
MD
LG