Достапни линкови

logo-print

Напад на косовски хакери врз сајтот на босанската полиција


Косовски хакери денеска ја нападнаа интернет страницата на Федералната управа на полицијата во Босна и Херцеговина, барајќи Сараево да го признае Косово како независна држава.

Хакерите кои се претставуваат како „Косовска воена група“ напишаа дека „никој освен Алах не може да ги запре“.

Тие им се извиниле на Босанците, „против кои немаат ништо лично“, додавајќи дека „само ја проверуваат безбедноста“ и сакаат БиХ да го признае Косово
XS
SM
MD
LG