Достапни линкови

logo-print

Србија нема да воведе санкции кон Русија


Александар Вучиќ

Александар Вучиќ

Идниот српски премиер Александар Вучиќ синоќа изјави дека Србија нема да воведува санкции кон Русија.

Тој за државната телевизија рече дека Србија сака да влезе во Европската унија и сака добри односи со САД, но и дека не сака непријателство со Русија.

Вучиќ овој свој став им го соопштил и на високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, како и на сите амабасадори со кои разговарал.
XS
SM
MD
LG