Достапни линкови

logo-print

Русија смета дека НАТО се однесува како во времето на Студената војна


Русија смета дека одлуката на НАТО да им го ограничи пристапот на руските дипломати во седиштето на Алијансата во Брисел, е размислување од времето на Студената војна и оти со тоа се преферираат санкциите наместо дијалогот. НАТО вчера објави построги правила за влез на руски дипломати во седиштето во Брисел, како дел од последиците за рсуката анексија на Крим.
XS
SM
MD
LG