Достапни линкови

logo-print

Над десетина загинати во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 12 луѓе загинале, а 35 биле ранети во денешната експлозија на бомба во воз во пакистанската провинција Балочистан. Досега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Вчера пакистанската влада соопшти дека во полициска акција биле убиени 10 балочистански сепаратисти.
XS
SM
MD
LG